poniedziałek 27.07.2020

Trwa akcja bezpłatnego znakowania psów będących pod opieką mieszkańców miasta. Wystarczy kilka kroków, by znacznie zwiększyć bezpieczeństwo pupila, a także uzyskać zwolnienie na stałe z opłaty za posiadanie psa. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Akcja trwa do 20 grudnia br. lub do wyczerpania środków finansowych. W ubiegłym roku mieszkańcy naszego miasta zaczipowali 79 psów. 

Elektroniczne znakowanie psów zwane popularnie czipowaniem (od ang. słowa chip oznaczającego miniaturowy mikroprocesorowy układ elektroniczny) to jedna z najlepszych metod zapobiegania bezdomności zwierząt. Dzięki czipowaniu można szybko ustalić właściciela zagubionego psa. Zabieg wszczepienia mikroprocesora jest prawie bezbolesny, a zwierzę reaguje jak przy zwykłym zastrzyku. Czip jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Mikroprocesor wprowadza się podskórnie w szyję lub między łopatkami zwierzęcia. Elektroniczne oznakowanie jest niezbędnym warunkiem podróżowania ze zwierzęciem po krajach Unii Europejskiej.

Do wzięcia udziału w akcji wystarczy:

  • POBRAĆ   z Urzędu Miasta Jarosławia (Ratusz, Rynek 1, kancelaria ogólna, parter, pokój nr 2) bezpłatne zaświadczenie o figurowaniu psa w miejskiej ewidencji.
  • UDAĆ SIĘ   wraz z książeczką szczepień zwierzęcia i dowodem osobistym właściciela do lecznicy dla zwierząt   US-WET w Szówsku przy ul. Chmielowskiego 3   (tel. do placówki 16 621 65 38)

Więcej informacji na temat akcji uzyskają Państwo w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Kształtowania Środowiska, pod numerem tel.   16 624 87 21.

KBM

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...