czwartek 30.07.2020

Zaproszenie na miejskie obchody 76. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego

Dla upamiętnienia heroicznego czynu narodowego z 1 sierpnia 1944 r. Burmistrz Miasta Jarosławia oraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu zapraszają do uczestnictwa w miejskich obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Uroczystość rozpocznie się w przyszłą sobotę 1 sierpnia w „Godzinę W" (17.00) na Placu ks. Piotra Skargi. W hołdzie Powstańcom, o tej samej porze zostanie uruchomiony system alarmowy.

W programie uroczystości:

godz. 17.00 Pomnik Bohaterów i Ofiar II Wojny Światowej, na Placu ks. P. Skargi
Hymn RP, modlitwa w intencji powstańców, wystąpienie Burmistrza Miasta Jarosławia, złożenie kwiatów
godz. 18.00 Kolegiata pw. Bożego Ciała
Msza św. w intencji powstańców

Wydarzenie towarzyszące:

godz. 19.00 Brama Krakowska (Organizator: Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki): Projekcja upamiętniająca Powstanie Warszawskie.

 

Treść na plakacie: 

Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch zaprasza na obchody 76. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystość odbędzie się 1 sierpnia 2020 roku na placu ks. Piotra Skargi o symbolicznej godzinie 17.00. W nawiązaniu do godziny „W”. W programie: Hymn narodowy, modlitwa w intencji powstańców, wystąpienie burmistrza miasta Jarosławia oraz złożenie kwiatów przed pomnikiem. 1 sierpnia o godz. 18.00 w Kolegiacie pw. Bożego ciała odbędzie się msza św. w intencji powstańców. Prosimy o dostosowanie się do bieżących zaleceń sanitarno-epidemiologicznych.

 

 

KBM

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...