piątek 28.08.2020
Seria dająca złoty medal zawodniczkom podczas olimpiady - od lewej Natalia Babiak, Urszula Kutyła, Kasia z Jedlicza, Gabriela Dziak

W dniach od 21 do 23 sierpnia br. na torach łuczniczych w Zgierzu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Łucznictwie.

Prawo startu w tych zawodach wywalczyło sobie ośmioro zawodników UKS TRAMP Jarosław, działającego przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, wspieranego przez Gminę Miejską Jarosław.

Bardzo dobry start zaliczyły dziewczyny UKS TRAMP startujące w zespole wojewódzkim. Natalia Babiak, Urszula Kutyła oraz Gabriela Dziak, wspierane przez koleżankę z Jedlicza, wywalczyły złoty medal ogólnopolskiej olimpiady. Na uwagę zasługuje fakt, iż dziewczyny obroniły tytuł mistrzyń, wywalczony w ubiegłym roku oraz to, że w czteroosobowej drużynie startowało aż trzy zawodniczki TRAMPU stanowiące filar zespołu. W kategorii zespołów mieszanych mikst bardzo dobrze zaprezentowali się Urszula Kutyła i Wiktor Kutyła, zdobywając pierwszy w tej kategorii w historii klubu brązowy medal.

Najlepszą spośród zawodniczek TRAMPU okazała się Natalia Babiak, która strzelając rekord klubu na 40 m, wywalczyła srebrny medal, o dwa punkty mniej ustrzeliła Urszula Kutyła, co dało jej miejsce 5.

Natalia okazała się również najlepszą zawodniczką w Polsce na odległościach krótkich tj. 40m + 30m, w których zdobyła złoty medal.

W klasyfikacji indywidualnej olimpiady najwięcej sił i koncentracji po strzelaniach zespołowych w niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych (upał) zachowała Natalia Babiak, która wywalczyła miejsce 5, ustępując po walce w ¼  finału późniejszej mistrzyni z Żywca, Urszula Kutyła zajęła miejsce 26, pozostali zawodnicy uplasowali się między 32 a 64 miejscem.

W klasyfikacji klubowej UKS TRAMP zajął 4 miejsce, zdobywając 21,75 punktu do Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży prowadzanego przez Instytut Sportu, natomiast województwo podkarpackie zajęło miejsce 3 zdobywając 35,00 punktu.

Tekst i zdjęcia: Wiesław Kutyła.