Medale łuczników TRAMPU na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
W dniach od 21 do 23 sierpnia br. na torach łuczniczych w Zgierzu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Łucznictwie.
Pierwszy etap budowy stadionu miejskiego przy ul. Piekarskiej dobiega końca. Powstało już boisko do piłki nożnej oraz do mini piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, boisko do siatkówki, bieżnie: 4-torowa na 400 m i 6-torowa na 100 m, skocznia do skoku w dal i trójskoku, do skoku o tyczce i skoku wzwyż oraz rzutnia do pchnięcia kulą. I etap obejmuje również budowę oświetlenia płyty boiska, budowę podziemnego zbiornika retencyjnego na wody opadowe wraz z instalacją drenażową boisk, bieżni oraz urządzeń lekkoatletycznych. Właśnie rozpoczęła się budowa trybun ziemnych.
W pierwszym etapie budowy stadionu przy ul. Piekarskiej przewidziano następujące prace:
1. Roboty rozbiórkowe bieżni i boiska do piłki nożnej.
2. Budowa boiska do piłki nożnej 105 x 68 m ze sztuczną nawierzchnią.
3. Budowa boiska do mini piłki nożnej.
4. Budowa bieżni 4 torowa 400 m.
5. Budowa bieżni 6 torowa 100 m.
6. Budowa skoczni do skoku w dal i trójskoku.
7. Budowa skoczni do skoku o tyczce.
8. Budowa skoczni do skoku wzwyż.
9. Budowa rzutni do pchnięcia kulą.
10. Budowa boiska do siatkówki.
11. Budowa oświetlenia płyty boiska.
12. Budowa podziemnego zbiornika retencyjnego na wody opadowe, wraz z instalacją drenażową boisk, bieżni oraz urządzeń lekkoatletycznych.
13. Wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej zrealizowanego obiektu - kompleksowa obsługa geodezyjna w czasie realizacji zadania.
14. Wykonanie i montaż tablicy z informacją o fakcie dofinansowania realizacji obiektu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze Środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Tablica jednostronna o min. wym. 0,70 x 0,80 na profilu stalowym zamkniętym, wkopana i zabetonowana w gruncie w miejscu wskazanym przez Inwestora. Trwałość tablicy informacyjnej min. 5 lat
Termin wykonania ww. działań mija 31 maja.
Obecnie trwa budowa trybun ziemnych. Roboty polegają na wykonaniu trybun z elementów prefabrykowanych żelbetowych o kształcie typu L. Pomiędzy pasem bezpieczeństwa bieżni lekkoatletycznej a ciągiem pieszym zostało wykonane niskie ogrodzenie o wysokości 50cm, systemowe rozwiązanie do obiektów sportowych. Schody terenowe żelbetowe będą rozdzielać poszczególne sektory trybuny. Trybuny zawierać będą 3 rzędy siedzisk z tworzywa sztucznego z oparciem. Termin wykonania mija 29 maja.
Inwestycja rozpoczęła się w 2018 roku, kiedy to wykonano rozbiórkę 3 rzędowych trybun ziemnych utwardzonych płytami betonowymi oraz rozbiórkę ogrodzenia wewnętrznego wokół boiska. Gmina Miejska Jarosław otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Rozwoju Ponadlokalnej Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki na kwotę ok. 2 mln. zł.