czwartek 2.07.2020

1 lipca w restauracji ADM odbyło się niezwykle ważne wydarzenie dla jednego z przedstawicieli jarosławskiego środowiska sportowego – wręczenie złotych medali Parafialnemu Klubowi Sportowemu PKS KOLPING FRAC Jarosław za zdobycie tytułu Drużynowego Mistrza Polski w tenisie stołowym w ramach rozgrywek LOTTO Superligi Mężczyzn - najwyższej klasie rozgrywek tenisa stołowego w sezonie 2019/2020.

To już kolejny, bardzo dobry sezon dla drużyny. Tenisiści stołowi Kolpingu Frac Jarosław po raz drugi w swojej historii wygrali rywalizację w LOTTO Superlidze, gromadząc w 20. kolejkach LOTTO Superligi na koncie aż 52 punkty. W całych rozgrywkach jarosławianie wygrali 17 spotkań i doznali tylko 3 porażek. Dla drużyny menadżera Kamila Dziukiewicza, który podczas wczorajszej uroczystości dumnie prezentował osiągnięcia swoich podopiecznych (głównie Kou Lei, Han Qiyao, Cheng Jingqi, Daniela Góraka) to kolejny fantastyczny czas rozgrywek. W końcowej klasyfikacji, jarosławianie aż o 5 "oczek" wyprzedzili Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki i o 10 punktów Dekorglass Działdowo.

Sukcesy i poszczególne poczynania tenisistów w różnych grupach wiekowych mogliśmy na bieżąco śledzić na stronie www.jaroslaw.pl, gdzie informowaliśmy o kolejnych sukcesach, chociażby ostatnich Szymona Bruda i Dawida Jadama w Kraśniku oraz wcześniejszych Anny Brzyskiej i pozostałych sportowców.

Dotychczasowym osiągnięciom w skali kraju poświęcona została wczorajsza ceremonia medalowa. Podczas uroczystego spotkania z udziałem zawodników, trenerów, ich rodzin i przyjaciół, przedstawicieli innych klubów sportowych oraz władz samorządowych różnych szczebli, przypomniano historię powstania klubu, jego rozwoju i działalność sięgającą przeszło 20 lat wstecz. Wspominał o niej przede wszystkim prezes i założyciel klubu ks. prałat Andrzej Surowiec, podkreślając ogromny wkład i wysiłek wielu ludzi dobrej woli, sponsorów, władz samorządowych w rozwój klubu. Wspomniał również o zmianach organizacyjnych, które właśnie zostały wcielone w życie sportowe klubu. Trudną i odpowiedzialną, ale jednocześnie niezwykle fascynującą rolę prezesa klubu, przejął Kamil Dziukiewicz, natomiast dotychczasowy prezes - ks. A. Surowiec przejął szkolenie najmłodszych zawodników.

Podczas spotkania przypomniano również o wielu sukcesach trenera Kamila Dziukiewicza, który za swoją pracę i zaangażowanie na rzecz tenisa stołowego został wybrany przez kibiców trenerem/menadżerem LOTTO Superligi w sezonie 2019/2020 w głosowaniu na oficjalnym profilu FB Polskiej Superligi Tenisa Stołowego, deklasując swojego przeciwnika i uzyskując poparcie 66% fanów.

Wczorajsze popołudniowe spotkanie było również okazją do podziękowania najwierniejszemu jarosławskiemu kibicowi-Markowi Gudzelakowi, którego zagrzewanie do walki zawsze niezwykle mobilizuje wszystkich sportowców. Warto dodać, że w 2018 roku M. Gudzelak został utytułowany przez prezesa Zbigniewa Leszczyńskiego "Największym kibicem LOTTO Superligi".

Wśród zaproszonych gości znalazł się również burmistrz Waldemar Paluch, który podziękował za niezwykłą pracę, wspaniałe osiągnięcia, a przede wszystkim za „rozsławianie" i promowanie Jarosławia.

"Parafialny Klub Sportowy Kolping FRAC Jarosław bez wątpienia należy do grona najlepszych sportowych wizytówek miasta, przyczynia się do rozwoju sportu w Jarosławiu, a pracownicy z dumą reprezentują barwy klubowe oraz miasto na arenie narodowej i międzynarodowej" - powiedział burmistrz W. Paluch.

Przekazał na ręce ks. A. Surowca oraz menadżera Kamila Dziukiewcza listy gratulacyjne, życząc dalszych sukcesów. Podkreślił również, że wsparcie fiansowe płynące z puli środków miasta przeznaczonych na rozwój sportu, jest jak najbardziej zasadne, a symbolicznym wymiarem tego są m. in. niezwykłe osiągnięcia klubu promującego miasto poza jego granicami administracyjnymi. 

Wczorajsza uroczystość była także okazją do podziękowania nie tylko władzom klubu i zawodnikom, ale wszystkim tym osobom, instytucjom, organizacjom, sponsorom, dla których rozwój i sukcesy klubu są niezwykle ważne. Wśród wyróżnionych był również burmistrz Waldemar Paluch otrzymując okolicznościowy grawerton oraz koszulkę w barwach klubowych.

W uroczystości również udział wzięli: Tadeusz Chrzan, poseł na Sejm RP, Piotr Pilch, wicemarszałek województwa podkarpackiego, Stanisław Kłopot, starosta jarosławski, Mariusz Trojak, wicestarosta jarosławski, Marian Fedor, przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego wraz z radnymi Krzysztofem Cebulakiem oraz Markiem Kucabem, radna Rady Miasta Jarosławia Bożena Łanowy, Grzegorz Kielar, prezes Podkarpackiego Związku Tenisa Stołowego i skarbnik Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz ks. prałat Andrzej Surowiec, kapelan Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Więcej o sukcesach klubu i jego podopiecznych można poczytać na stronie internetowej.

Barbara Brzezińska

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...