W dniu 06.03.2020 o godzinie 10:00 odbyło się spotkanie Zespołu miejskiego ds. przygotowania projektu do II etapu konkursu z doradcami delegowanymi przez Partnera Programu Rozwój Lokalny - Związek Miast Polskich: Markiem Gabzdylem - koordynatorem doradców miasta oraz Kamilem Niklewiczem. W spotkaniu wzięli udział specjaliści różnych branż zatrudnieni w Urzędzie Miasta oraz jednostkach organizacyjnych.

Przedmiotem rozmów były założenia projektu oraz proces przygotowywania dokumentów strategicznych dla miasta Jarosławia. Omówiono szczegółowo pierwszy etap prac na Planem Rozwoju Lokalnego, który obok Planu Rozwoju Instytucjonalnego jest jednym z głównych dokumentów składanych przez wnioskodawców w II etapie konkursu. Jest to dokument wskazujący wiązki działań zmierzających do rozwiązania zdiagnozowanych problemów i pobudzających kreowanie jego wieloaspektowego rozwoju w wymiarach przede wszystkim środowiskowym, gospodarczym i społecznym.

W swojej prezentacji eksperci ze Związku Miast Polskich skupili się przede wszystkim na przestawieniu pierwszego etapu prac nad Planem Rozwoju Lokalnego. Przestawili opracowane w ramach projektu „Monitoring rozwoju lokalnego na poziomie miejskim i wewnątrz-miejskim" finansowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 nowe narzędzie diagnostyczne Monitor Rozwoju Lokalnego, które posłuży do przygotowania diagnozy miasta. Jest to narzędzie służące do syntetycznej oceny potencjału społeczno-ekonomicznego gminy w czasie ​i w relacji do innych gmin o podobnych funkcjach w strukturze osiedleńczej kraju. Jego funkcjonalności zostały pokazane na przykładzie wskaźników z obszarów Demografia, Rynek pracy i Gospodarka, Miasto Jarosław porównano do Jasła, Sanoka i Biłgoraja.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...