Celem spotkania było rozpoczęcie prac nad kolejnym etapem ubiegania się przez miasto Jarosław o środki w ramach „Programu Rozwój Lokalny" finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 - 2021. Spotkanie z Ekspertami Związku Miast Polskich dotyczyło oceny diagnozy sytuacji społeczno - gospodarczej miasta Jarosław w ramach projektu "JarosLove - z miłości do ludzi".

W spotkaniu brał udział burmistrz Waldemar Paluch, zespół roboczy, eksperci Związku Miast Polskich oraz gość Janusz Szewczuk - doradca strategiczny w programie. Janusz Szewczuk przedstawił swój punkt widzenia z perspektywy człowieka, który nigdy nie był w Jarosławiu. Przeanalizował sytuację miasto biorąc pod uwagę wiele czynników i danych dotąd nieznanych np. dane dotyczące z Urzędu Skarbowego dotyczące aktywności ekonomicznej mieszkańców i podatników, osób pracujących, z podziałem na grupy wiekowe. Zwrócił uwagę m. in. na wyniki badania ankietowanego przeprowadzonego w ramach prac nad projektem, wśród młodych ludzi. Zasugerował potrzebę spotkań z młodzieżą, aby ich zatrzymać w mieście po ukończeniu edukacji w Jarosławiu. Nowym elementem był pomysł utworzenia funduszu inwestycji obywatelskich oprócz budżetu obywatelskiego, prowadzenia wszelkich działań miastotwórczych, aby zwiększyć popyt na miasto Jarosław.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...