5 czerwca w odbyło się kolejne spotkanie doradców Związku Miast Polskich z zespołem miejskim pracującym nad dokumentacją do kompletnej propozycji projektu pn. „JarosLove - z miłości do ludzi". Członkowie grupy roboczej pracują nad dokumentacją do kompletnej propozycji projektu, aktualnie nad diagnozą, czyli określeniem problemów i potrzeb rozwojowych, szukaniem dla nich rozwiązań oraz nowej ścieżki rozwoju dla miasta Jarosław. Celem spotkania było zdobycie informacji dotyczących źródeł, z których można otrzymać konkretne dane.

Obecnie powołany przez Burmistrza zespół roboczy, przy wsparciu szkoleniowym, doradczym oraz metodycznym ze strony Związku Miast Polskich, pracuje nad diagnozą słabych i mocnych stron Jarosławia. Identyfikowane są również szanse i zagrożenia dla rozwoju miasta w kilku obszarach, w tym społecznym, gospodarczym, środowiskowym i wdrażania standardów dostępności (obowiązkowe obszary), a także przestrzennym, finansowania rozwoju i inteligentnego zarządzania miastem.

Prace nad projektem potrwają do końca października 2020 roku. Po opracowaniu i złożeniu projektu i planów rozwoju do oceny przez ekspertów, wybranych zostanie ok. 15 projektów, które otrzymają dofinansowanie od 3 do 10 mln euro.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...